Reklama

D. Tusk: Będziemy gotowi do parafowania umowy koalicyjnej do piątku. W piątek liderzy będą mogli potwierdzić, że koalicja jest faktem

Będziemy gotowi do parafowania umowy koalicyjnej jeszcze przed Świętem Niepodległości; w piątek będziemy mogli potwierdzić, że koalicja jest faktem – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu lider KO Donald Tusk.

Donald Tusk przyjechał w poniedziałek do Wrocławia, żeby spotkać się z mieszkańcami Jagodna, gdzie 15 października wyborcy do późnej nocy czekali w kolejkach do lokali wyborczych. Lider Koalicji Obywatelskiej zadeklarował, że przed Świętem Niepodległości koalicja KO-Lewica-Trzecia Droga potwierdzi podpisanie umowy koalicyjnej.

 

"Będziemy gotowi do parafowania umowy koalicyjnej jeszcze przed Świętem Niepodległości.(…) Myślę, że w piątek liderzy, którzy prowadzili te prace, te rozmowy będą mogli publicznie potwierdzić, że koalicja jest faktem" – powiedział Tusk.

Reklama

 

"W piątek zameldujemy o kolejnym etapie. W niedzielę uzyskamy akceptację partii politycznych, jako całości, które startowały jako demokratyczna opozycja w tych wyborach" – dodał.

 

Lider KO ogłosił gotowość do utworzenia rządu przez ugrupowania koalicyjne.

 

"Nikt już w Polsce, począwszy od pana prezydenta Dudy, nie będzie mógł mieć wątpliwości, nie tylko kto wygrał wybory (…), ale też nikt nie będzie mógł mieć wątpliwości, że jesteśmy przygotowani, i to w każdym calu, do utworzenia rządu. Szybko, bez kłótni, bez konfliktów" – podkreślił. (PAP)

Reklama

 

autorzy: Sławomir Radtke, Piotr Doczekalski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama