Reklama

Ponad 90 zawodników walczyło o medale. Międzynarodowy Puchar Polski IMAF w Inowrocławiu za nami


20 czerwca 2026 roku Inowrocław stał się areną zmagań najlepszych zawodników ju jitsu i kickboxingu. Podczas Międzynarodowego Pucharu Polski IMAF do rywalizacji stanęło ponad 90 sportowców reprezentujących 10 klubów. Turniej dostarczył wielu emocji, a poziom walk i prezentowanych umiejętności potwierdził wysoką rangę wydarzenia.


Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach Kata Ju Jitsu, Fighting Ju Jitsu (bez pierwszej fazy), Mixed Ju Jitsu Kumite oraz Fighting Ju Jitsu. W formule kickboxingu rozegrano konkurencję Semi Contact. Wielu uczestników podejmowało wyzwanie startu w kilku konkurencjach jednocześnie, nierzadko walcząc o medale w trzech, a nawet czterech kategoriach.

Zumba i pokaz najmłodszych rozpoczęły turniej

Oficjalne otwarcie zawodów miało wyjątkowo energiczny charakter. O sportową atmosferę zadbała grupa „Zumba z Magdą B”, która poprowadziła widowiskową rozgrzewkę dla uczestników i publiczności.

Reklama

Duże brawa otrzymali również najmłodsi adepci ju jitsu z SSW Rondo, którzy zaprezentowali pokaz swoich umiejętności. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością i jednocześnie zapowiedź przyszłych sukcesów sportowych.

41 konkurencji i setki minut rywalizacji

Podczas turnieju rozegrano aż 41 konkurencji w kategoriach wiekowych od dzieci po seniorów starszych. Każdy pojedynek był okazją do zaprezentowania techniki, charakteru i sportowej determinacji.

Na zwycięzców czekały medale, dyplomy oraz puchary. Szczególne wyróżnienia przyznano w klasyfikacji na najbardziej wszechstronną zawodniczkę i zawodnika zawodów, a także w klasyfikacji medalowej klubów.

Reklama

Zuzanna Skoneczna i Tadeusz Mikusek najlepsi indywidualnie

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju wywalczyła Zuzanna Skoneczna z klubu Akayama Konin. Jej dorobek to dwa złote i jeden srebrny medal.

Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem został Tadeusz Mikusek z klubu Shogun Mysłowice, który zakończył zawody z kompletem trzech złotych medali.

Gospodarze na czele klasyfikacji drużynowej

Najlepszym zespołem turnieju okazali się gospodarze – SSW Rondo Inowrocław wraz z Sekcją Rojewo. Reprezentanci klubu zdobyli łącznie 26 medali: 10 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych.

Reklama

Drugie miejsce zajęła drużyna Shogun Mysłowice z dorobkiem 8 złotych, 4 srebrnych i 2 brązowych medali. Na najniższym stopniu podium uplasował się klub Bushido Konin, którego zawodnicy wywalczyli 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Podziękowania dla wszystkich, którzy tworzyli to wydarzenie

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania zawodnikom, trenerom i sędziom za stworzenie atmosfery sportowej rywalizacji oraz wysoki poziom zawodów. Szczególne wyrazy uznania kierowane są do wolontariuszy, dzięki którym przebieg turnieju był sprawny i profesjonalny.

Reklama

Słowa podziękowania należą się również III Liceum Ogólnokształcącemu w Inowrocławiu oraz Starostwu Powiatowemu w Inowrocławiu za wsparcie organizacyjne i pomoc w realizacji wydarzenia.

Międzynarodowy Puchar Polski IMAF po raz kolejny udowodnił, że Inowrocław jest ważnym punktem na mapie sportów walki, a organizowane tutaj zawody przyciągają zawodników gotowych do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama