Dzisiaj o godzinie 10:00 wystartowało wyjątkowe wydarzenie sportowo-historyczne! W ramach obchodów Roku Jana Kasprowicza oraz stulecia nadania I LO imienia tego wybitnego patrona, zorganizowano Bieg Kasprowiczowski.
Uczestnicy wyruszyli sprzed Szkoły Podstawowej nr 10 w Szymborzu i pokonali 4-kilometrową trasę ulicami Szymborską, Andrzeja oraz Najświętszej Maryi Panny, kończąc bieg na boisku lekkoatletycznym I LO. To dokładnie ta sama droga, którą codziennie przemierzał Jan Kasprowicz ze swojego rodzinnego Szymborza do ówczesnego Gimnazjum Królewskiego (dzisiejszego I LO)!
Bieg miał charakter czysto rekreacyjny – bez presji czasu i klasyfikacji, za to z ogromną dawką dobrej energii. Każdy biegacz otrzymał pamiątkową koszulkę, numer startowy, a na mecie – wyjątkowy medal.
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników! Pobiegli m.in. Wicestarosta Henryk Procek, Prezydent Inowrocławia Arkadiusz Fajok z synem, były wójt Gminy Inowrocław Marek Karólewski oraz niezwykle liczna reprezentacja kasprowiczowskiej rodziny – uczniowie, nauczyciele i absolwenci.
więcej zdjęć tutaj
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze