Reklama

W Inowrocławiu rusza budowa krytego lodowiska. Podpisano umowę z wykonawcą


Ruszyły prace związane z jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji sportowych w Inowrocławiu - krytego lodowiska. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą – firmą BEOLINI Sp. z o.o. z Kępna – oraz symbolicznie zainaugurowały budowę poprzez wbicie pierwszej łopaty.


Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 8 milionów złotych (dokładnie 7 988 173,50 zł brutto). Ponad połowę tej kwoty – 4 206 800 zł – pokryje dofinansowanie pozyskane przez Miasto Inowrocław z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Budowy Lodowisk (Edycja 2025).

To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od wielu lat. Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych możemy realizować kolejne przedsięwzięcia poprawiające jakość życia mieszkańców i rozwijające miejską infrastrukturę sportową. Tworzymy miejsce aktywności, integracji i sportowych pasji dla osób w każdym wieku – zaznacza Prezydent Miasta Inowrocławia, Arkadiusz Fajok.

Reklama

Nowoczesny obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego. Lodowisko o wymiarach tafli 45 × 20 metrów zostanie wyposażone w zaplecze szatniowo-sanitarne, wypożyczalnię łyżew oraz infrastrukturę techniczną. Co ważne, hala będzie funkcjonować całorocznie – zimą jako lodowisko, a w cieplejszych miesiącach jako przestrzeń do innych aktywności sportowo-rekreacyjnych. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i dostępny dla wszystkich grup wiekowych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama