Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich miłośników bluesa (i nie tylko)! Już w niedzielę, 5 lipca, muszla koncertowa w Parku Solankowym w Inowrocławiu zamieni się w serce polskiej sceny bluesowej. Przed nami VIII edycja INO BLUES FESTIVAL.
Trzy fantastyczne zespoły, trzy różne oblicza bluesa i dawka energii, która porwie każdego.
Kiedy: Niedziela, 5 lipca, godz. 17:00
Gdzie: Muszla koncertowa, Park Solankowy w Inowrocławiu
Wstęp: Wolny!
Duet, który na scenie brzmi potężnie jak trio! Przez 46 lat na scenie stworzyli swój własny, unikalny styl – wysublimowany, balladowy blues. Zasłynęli m.in. ze współpracy z legendami: Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Ich znakiem rozpoznawczym jest autorska perkusja Leszka Piłata, umożliwiająca muzykom jednoczesną grę na dwóch instrumentach.
Świętują właśnie 25-lecie i promują swój najnowszy, ósmy album „Kolory”. Jako jedyni w Polsce serwują autorski, wybuchowy koktajl zwany blues'n'roll – energetyczne połączenie rhythm and bluesa, rock and rolla i soulu. Gwarantują masę pozytywnych wibracji, przy których nie da się usiedzieć w miejscu! Na festiwalu wystąpią z gościem specjalnym – wirtuozem klawiszy, Bartkiem Szopińskim.
Prawdziwa petarda w stylu boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa i rock and rolla. Od 2002 roku koncertują na całym świecie, dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Shakin' Stevens czy Eric Burdon. Jako jedyny zespół spoza USA dotarli do ścisłego finału prestiżowego International Blues Challenge w Memphis, a ich ostatni album „Full Speed No Brakes” zdobył nominację do Fryderyka.
Zabierz znajomych, dobry humor i do zobaczenia pod sceną! Przeżyjmy to razem!

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze