Emocje, precyzja i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie – tak można podsumować finał Drużynowych Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych w Strzelectwie Sportowym.
Zawody odbyły się 23 czerwca na strzelnicy wirtualnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i dostarczyły uczestnikom oraz kibicom wielu sportowych wrażeń.
Po niezwykle zaciętej rywalizacji mistrzowski tytuł zdobyła drużyna „Kazika” Kruszwica, która zgromadziła w czterech turniejach imponujący dorobek 4866 punktów. Drugie miejsce wywalczył „Kościelec” z wynikiem 4707 punktów, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa „Chemika”, zdobywając 4542 punkty.
Równie emocjonująco przebiegała walka o laury indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Jach z Kościelca, który uzyskał 1296 punktów i sięgnął po tytuł mistrza powiatu. Tuż za nim uplasował się Dominik Grześkowiak z Kruszwicy (1276 pkt.), a trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Mateusz Michałowski (1270 pkt.).
Na szczególne uznanie zasługuje również Lena Celanowicz z I LO w Inowrocławiu. Z wynikiem 1196 punktów okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw, skutecznie rywalizując z czołowymi strzelcami turnieju.
Najlepsze drużyny i zawodnicy odebrali nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego. Tegoroczny finał po raz kolejny potwierdził, że młodzieżowe strzelectwo sportowe w powiecie inowrocławskim rozwija się dynamicznie, a poziom zawodów rośnie. Gratulacje dla wszystkich uczestników i medalistów!
D.L.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze