14 lutego w ZSP nr 1 im. Jana Pawła II spotkali się miłośnicy polskiej przyrody i kultury. Młodzi podróżnicy rywalizowali w konkursie "Zakochaj się w Polsce" adresowanym do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego. Wykazali się doskonałą znajomością naszych narodowych skarbów kultury i cudów natury, przecząc tym samym powiedzeniu "cudze chwalicie, swego nie znacie". Najlepszymi znawcami Polski okazali się:
Zofia Kiestrzyn (SP nr 8 w Inowrocławiu, opiekun Pani Ewa Wierzchowska) – I miejsce, Maciej Konieczny (SP nr 8) – II miejsce, Laura Rodzeń (SP nr 1 w Kruszwicy, opiekun Pani Elżbieta Kozłowska) – III miejsce, N. Górska (Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, op. E. Kozłowska) – IV miejsce i A. Gapińska (SP nr 8) – V miejsce. Laureatom konkursu, atrakcyjne nagrody ufundowane przez ZSP 1, wręczyła Pani Grażyna Kadłubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy podczas wypraw w różne zakątki Polski, bo "kto podróżuje ten żyje dwa razy". Organizatorem konkursu był nauczyciel geografii A. Jaroniewski we współpracy z B. Rogowską i J. Kowalskim.
E.G., J.U.., A.J.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze