Reklama

Sanatorium "Modrzew" sprzedane – szykują się wielkie remonty

Za ponad 7 milionów złotych Miasto sprzedało dziś sanatorium „Modrzew”. Dzięki temu w przyszłym roku w Inowrocławiu szykuje się mnóstwo inwestycji.

Przypomnijmy, że tych nieoczekiwanych wpływów do budżetu Miasta w ogóle by nie było, gdyby nie starania Prezydenta Ryszarda Brejzy. Jego poprzednicy wszczęli już procedury zmierzające do przekazania sanatorium związkowcom.

Po objęciu urzędu w 2002 roku Prezydent doszedł do wniosku, że obiekt, w którym działalność prowadziły dwa związki zawodowe, nie należy się im, ale Miastu. Rozpoczęła się wieloletnia batalia sądowa, która zakończyła się pełnym sukcesem Miasta, a związki muszą zapłacić blisko 3 mln zł z tytułu zarobkowania na nie swoim mieniu.

Reklama

W ogłoszonym na dziś przetargu wzięło udział dwóch oferentów. Największą kwotę, wynoszącą 7 milionów 140 tysięcy złotych, przedstawiła firma Alstal-Invest.

Prezydent ma od dziś 21 dni do powiadomienia nabywcy o miejscu i czasie podpisania umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego.

Tymczasem wpływ do kasy miasta tak dużej kwoty oznacza bardzo wiele inwestycji w Inowrocławiu.

- Sprzedaż tych nieruchomości to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy czekają na inwestycje i remonty. W tym roku, ze względów atmosferycznych, nie przeprowadzimy jeszcze wielu prac, ale w przyszłym mogę zaryzykować stwierdzenie, że Inowrocław stanie się wielkim placem robót – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

Reklama

Jakie są plany inwestycyjno-remontowe Inowrocławia w związku z otrzymaniem tak dużej kwoty? Pieniądze wystarczą na pełne pokrycie bardzo kosztownego remontu ulicy Długiej, wyremontowane zostaną też ul. Najświętszej Marii Panny oraz Andrzeja, a także położone zostaną tymczasowe nawierzchnie na wielu ulicach osiedlowych.

Prezydent obecnie nie ma kontaktu z inwestorem, który wygrał przetarg, ale będzie starał się spotkać i porozmawiać o planach inwestycyjnych, w tym również o pracownikach.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jo - niezalogowany 2017-09-24 15:39:01

    Kmiocie, co to ma wspólnego z Modrzewiem? Będą robione ulice. Brawo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2017-09-22 13:54:27

    Ekwiwalent za urlop( i nie tylko) tez wg ciebie Brejza zdobył?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tur - niezalogowany 2017-09-21 23:54:11

    Obawiam się, że pan Wyborca ocenia świat według własnych zasad i kryteriów, a tymczasem każdy mógł kupić ten budynek a sama sprzedaż odbyła się najtransparentniejszą drogą - licytacją. Krótko mówiąc, żal d...ę ściska, że Brejza nie kradnie, tylko zdobywa dla miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama