Radni powiatowi podjęli uchwałę o przekazaniu piętnastu odcinków ulic do zasobów miejskich. Wygląda na to, że został uczyniony kolejny krok, aby spełnić ratuszowe marzenia o zarządzaniu wszystkimi drogami w mieście.
Wśród inowrocławskich traktów komunikacyjnych znalazł się również fragment ulicy Solankowej od Wilkońskiego do Roosevelta. Siedem lat temu Prezydent Inowrocławia chwycił tam za grabie by "pokazać jak się dba o zieleń".
Powiat poinformował o ustawowych kryteriach wyboru przekazanych ulic. Zgoła inaczej postrzega tę sprawę miejski rzecznik "w zastępstwie". Do lokalnych mediów przekazano komunikat o "kompletnie zniszczonych" i "zaniedbanych" ulicach oraz "wymagających od wielu lat kosztownego remontu".
Samorządowa pamięć podpowiada mi, że niektóre z nich były przedmiotem wspólnej, powiatowej i miejskiej troski. Dotyczyło to ulicy Świętokrzyskiej oraz odcinka Szymborskiej i Cegielnej. Powiat Inowrocławski wyasygnował środki budżetowe na remont Marulewskiej, Narutowicza, Toruńskiej czy Wojska Polskiego. Ulica Św. Ducha ma obecnie trzech zarządców. Jakiś czas temu przekonywano nas do idei "jedno miasto - jeden gospodarz"...
Mianem "kukułczego jaja" trudno też nazwać osiedlowe ulice na Nowym. Z pewnością "nie łączą miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin oraz siedzib gmin między sobą". Choć połączył oba samorządy spacer po odnowionym chodniku na ulicy Sikorskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze