Sierpień jest miesiącem pamięci o tych, którzy walczyli o naszą wolność. W naszym mieście czcimy bohaterów Powstania Warszawskiego przy obelisku upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej.
Opodal Skweru Sybiraków znajduje się cmentarz. Ziemia przy inowrocławskiej bazylice kryje prochy Konfederatów Barskich oraz Powstańców Wielkopolskich.
Czy to miejsce jest świadectwem naszej pamięci o tych, "którzy dla Inowrocławia pracowali i walczyli"?
Czas na podjęcie decyzji dotyczących tego terenu. Trudno wyobrazić sobie spotkania alkoholowe przy nagrobkach i ślady po nich na innych inowrocławskich nekropoliach.
Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnej troski o cmentarz przy bazylice. Niech to miejsce stanie się przykładem dobrej pamięci o naszych przodkach i edukacji kolejnych pokoleń!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze