Reklama

Miejskie ciepło zbliża się do Mątew

Dobiega końca pierwszy etap robót, które mają skutkować doprowadzeniem ciepłociągu do Mątew. W przyszłym roku domy będą już ogrzewane z miejskiej sieci.

Dotąd mieszkańcy osiedla mieli kaloryfery rozgrzewane ciepłem z pobliskich zakładów Ciech. Jednak w przyszłym roku ma to się zmienić. 
- Łączymy się z Mątwami. Od września przyszłego roku ciepło do tamtejszych mieszkań będzie docierało już z naszej firmy - mówi prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Piotr Pawlak.
Inwestycja zaczęła się wiosną tego roku. Ciepłociąg był prowadzony od siedziby ZEC-u przy ul. Torowej w kierunku osiedla.
- Będziemy w stanie przyłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej więcej odbiorców i jest już duże zainteresowanie z ich strony - mówi Piotr Pawlak.
Ciepło, po zmianie dostawcy, będzie rozliczane zgodnie z obowiązującą taryfą dla odbiorców zasilanych z źródła ciepła ZEC – na dzień dzisiejszy tańszego. 
- Cieszę się z tej inwestycji, bo jest ona oczekiwana od dawna od mieszkańców Mątew - ocenia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. - W ten sposób stworzymy spójny system sieci ciepłowniczej, który będzie obejmował wszystkie dzielnice Inowrocławia - dodaje włodarz.
Koszt realizacji określony został według kosztorysu inwestorskiego na kwotę 4 329 722, 79 zł brutto i jest podzielony na dwa etapy.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama