Radny powiatowy Jacek Olech, wystosował list otwarty do Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy w sprawie sanatorium Modrzew. Pełna treść poniżej.
Inowrocław, dnia 06 września 2017 r.
JACEK OLECH
RADNY POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO
Pan Ryszard Brejza
Prezydent Miasta Inowrocławia
List Otwarty
Panie Prezydencie.
Czy 64 miejsca pracy powstałe i utrzymywane w Inowrocławiu zasługują na Pana zainteresowanie ? Czy 64 osoby i ich rodziny to wystarczający volumen wartości dla kalkulacji wyborczej strategii Prezydenta Miasta Inowrocławia ?
Wartość tych miejsc pracy znajdujących się w Sanatorium Modrzew to nie tylko wymiar statystyki bezosobowej, to nie tylko pozycja w rejestrze ewentualnych bezrobotnych ale to pracownik, to człowiek i jego rodzina . A dobro naszych mieszkańców powinno być zawsze wartością nadrzędną.
W aktualnej sytuacji Władze Miasta Inowrocławia nie mogą nie zadbać o te miejsca pracy i myśleć tylko o sprzedaży majątku trwałego w celu jednorazowego pozyskania do budżetu ekstra środków finansowych. Takie bezduszne postępowanie nie powinno mieć miejsca w sytuacji możliwych innych rozwiązań a zwłaszcza gdy podmiot gospodarzący na tym majątku osiąga zyski i jest wypłacalny. Ta załoga tworzy wspaniałą wartość w obecnym kształcie, która po rozwiązaniu może już nigdy nie osiągać takich rezultatów.
Panie Prezydencie.
Nie wygeneruje Pan dużego ryzyka biznesowego gdy kalkulując przyszłość na bazie dotychczasowych wyników powołałby Pan podmiot gospodarczy do prowadzenia działalności na tym majątku. Posiadam uprawnienia do reprezentacji jednostek samorządu terytorialnego w radach nadzorczych i deklaruję pomoc przy prowadzeniu takiego podmiotu bez wynagrodzenia.
Panie Prezydencie. Ja sam byłem kiedyś w sytuacji osoby bezrobotnej i dzisiaj chętnie pomogę aby inni nie doświadczali takich trudnych sytuacji w swoim życiu.
Z poważaniem
Jacek Olech
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze