23 maja absolwenci klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego Agnieszka Krysiak, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego por. Wojciech Miller, Zastępca Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Marian Lewandowski, prezydent Rotary Club Inowrocław Janusz Niewiadomski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kapitan Ireneusz Taraszka, przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji st. sierż. Michał Parzyszek i asp. Justyna Piątkowska, przewodniczący Rady Rodziców Michał Przepiórka i członek RR Magdalena Łątkowska.
Absolwenci z najwyższymi wynikami w nauce, utalentowani sportowcy, oraz ci, którzy łączyli naukę z działalnością społeczną otrzymali nagrody książkowe i gorące brawa. Rodzicom wyróżnionych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Za wyniki w nauce Rada Rodziców ufundowała pięć stypendiów. Dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska podkreśliła wkład pracy tych spośród 29. absolwentów liceum i 71. technikum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce:
dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów
tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, dwukrotna stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”, dwukrotna laureatka Konkursu Chemicznego „WYGRAJ INDEKS”, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukaszewicza
dwukrotna stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”
4. Mateusz Bednarek kl. III LO (4,89)
reprezentował szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w latach 2017-2019
stypendystka „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”, laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”
stypendysta „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”
11. Jan Czarniak kl. IV Technikum Teleinformatyczne 4,44
reprezentował szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Elektrycznej
i Elektronicznej EUROELEKTRA w roku szkolnym 2018/2019
Wielu tegorocznych absolwentów może pochwalić się sukcesami w różnych dziedzinach wiedzy:
1. Jakub Wiśniewski kl. IV Technikum Analityczne - dwukrotny laureat Konkursu Chemicznego „WYGRAJ INDEKS”, stypendysta „Prymusa Zawodu Kujaw i Pomorza”,
2. Damian Pajurski z kl. III LO – tegoroczny laureat I miejsca Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie wojewódzkim, zakwalifikował się do finału krajowego i będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie,
3. Agata Piotrowska, Marcin Duch i Kacper Woźnica z kl. III LO są laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii” w roku szkolnym 2016/2017, w nagrodę odbyli tygodniową podróż na Białoruś i Ukrainę,
4. Daniel Hetmaniak z kl. IV Technikum Elektronicznego - dwukrotnie reprezentował szkołę w etapach okręgowych Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, w bieżącym roku szkolnym zakwalifikował się również do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej,
5. Mikołaj Nowak i Oskar Przybylski z kl. IV Technikum Elektronicznego reprezentowali szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA w roku szkolnym 2017/2018, a w roku bieżącym Aleksander Wojciechowski, Mikołaj Mrukowski i Bartosz Zdziarski z kl. IV Technikum Teleinformatycznego,
6. Damian Pajurski, Paweł Kłos, Hubert Nawrocki i Jakub Uszko z kl. III LO w bieżącym roku szkolnym celująco zdali egzamin Państwowego Szkolenia Strażaków Ratowników OSP i tym samym uzyskali uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych na poziomie Ochotniczych Straży Pożarnych,
7. Damian Pajurski, Bartłomiej Mróz, Jakub Uszko, Maciej Stachaczek i Marcin Duch z kl. III LO reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w latach 2017-2019.
Wyróżniono również zaangażowanych w życie sportowe szkoły i osiągających szczególne wyniki na szczeblu powiatu i województwa.
- Krzysztof Karczewski i Sebastian Matuszak kl. III LO – I miejsce w powiecie inowrocławskim w sztafetowych biegach przełajowych i drużynowych biegach przełajowych w roku szkolnym 2018/2019 i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w roku szkolnym 2017/2018, a V miejsce w roku szkolnym 2018/2019.
- Magdalena Dobrychłop kl. IV Technikum Analityczne - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w skoku w dal w roku szkolnym 2017/2018.
- Jakub Uszko kl. III LO – I miejsce w Halowych Mistrzostwach Powiatu
w „5” piłkarskich chłopców w roku szkolnym 2017/2018
Uhonorowano również absolwentów, którzy wyróżnili się działalnością na rzecz szkoły i środowiska: Martę Poturalską, Dominikę Maciejewską, Wiktorię Głowalę, Annę Skuratowicz, Justynę Graniczną, Agatę Piotrowską, Dominikę Domańską, Mateusza Butryna, Szymona Męcikalskiego i Bartosza Gralaka.
Skończył się kolejny etap w życiu młodych ludzi. Otwierają się nowe perspektywy
i szukanie dla siebie miejsca w społeczeństwie. Każde pokolenie ma swój czas!
Powodzenia!
L.B., Fot. A.J.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze