12 marca w murach naszej szkoły gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Orłowie. Byli to uczniowie 7 i 8 klasy szkoły podstawowej.
Dla gości przygotowano dzień pełen atrakcji. Uczniowie zostali powitani przez wicedyrektor Alinę Madziarską i po podzieleniu na grupy przystąpili do zajęć. Szkolenie z samoobrony przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Gapiński i Łukasz Andrzejewski. Kolejna atrakcja to zajęcia w szkolnej strzelnicy, gdzie pod kierunkiem opiekuna klas mundurowych Mariusza Stefaniaka z pomocą uczniów z sekcji strzeleckiej oraz młodzieży z klasy II lo objętej programem pilotażowym MON, odbyły się zajęcia strzeleckie – strzelania z karabinka pneumatycznego oraz nauka składania i rozkładania makiety broni strzeleckiej – karabinka Jack 7, 62 mm.
Na zakończenie spotkania Agnieszka Komorowska przedstawiła uczniom ofertę dydaktyczną naszej placówki oraz oprowadziła gości po szkole.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zaproszonych uczniów, w planach kolejne wizyty uczniów z zaprzyjaźnionych szkół.
B.K.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze