21 lutego w ZSP Kościelec odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów klasy II LO biorących udział w II edycji Programu Pilotażowego MON. Młodzież regularnie doskonali swoje umiejętności w czasie Wojskowych Dni Szkoleniowych organizowanych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Łojewie. Zajęcia na strzelnicy są szkoleniem uzupełniającym do poligonowych zajęć, w ramach edukacji wojskowej, młodzież przypomniała sobie łączne czynności do strzelania oraz wykonała strzelanie na celność i skupienie z postawy leżącej, mając do dyspozycji karabinki sportowe kbks.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z dużym zaangażowanie, ponieważ strzelectwo i posługiwanie się bronią to kluczowe umiejętności w służbach mundurowych.
Szkolenie przeprowadził opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.
B.K.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze