Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały należne wypłaty najpóźniej 22 grudnia.
Jednym z terminów, w którym emeryci i renciści otrzymują swoje świadczenie jest 25 dzień miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Co za tym idzie wielu klientów ZUS martwi się, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach. - Pragnę uspokoić wszystkich klientów, którzy otrzymują swoje świadczenia 25 każdego miesiąca. Wszystkie wskazane świadczenia wypłacone zostaną maksymalnie do 22 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 19 grudnia, natomiast osoby, które posiadają rachunki bankowe swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają 21 i 22 grudnia – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze