W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu już po raz kolejny został zorganizowany Dzień Kariery. Wydarzenie w szkole jest organizowane z myślą o uczniach klas maturalnych, którzy niebawem wstąpią na rynek pracy lub staną przed wyborem uczelni wyższej lub szkoły policealnej. Młodzież będzie musiała dokonać wyboru co do ścieżki zawodowej, własnego rozwoju czy dalszego kształcenia. W tym celu koordynator spotkania – nauczyciel przedmiotów zawodowych i ekonomicznych pani Żaneta Marcinek zaprosiła wiele firm , instytucji i uczelni m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Inowrocławiu, Wyższą Szkołę Gospodarki, „ Medyk” z Inowrocławia , LGD Czarnoziem Na Soli, Młodzieżowe Centrum Kariery, Zakłady Mięsne – Viando, Agros z Cieślina, Janipol Meble, Komendę Powiatową Policji, Państwową Straż Pożarną, Wojskową Komendę Uzupełnień, 2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu. Spotkanie zaowocowało bezpośrednimi rozmowami młodzieży z przedstawicielami instytucji od których mogli dowiedzieć się o aktualnych kierunkach kształcenia na uczelniach wyższych, wymaganiach przy naborze, dofinansowaniach do działalności gospodarczej, korzyściach, jakie mogą odnieść na rynku pracy a dla szkoły to cenne kontakty dotyczące miejsc praktyk, staży u pracodawców, umowy z uczelniami i jednostkami. Spotkanie to przede wszystkim wzbogacenie wiedzy teoretycznej o aspekty praktyczne a większość gości zaproszonych na stałe współpracuje ze szkołą wspierając proces edukacyjny naszej młodzieży.
B.K.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze