Reklama

Czysta energia rozstrzygnięta

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego  w Inowrocławiu po raz szósty odbył się konkurs pt. „Czysta energia” - skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. 

Odbył się on pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego. W tym roku tematem wiodącym konkursu było  ,,Współczesne wykorzystanie biopaliw”,  a jego celem promowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.

Do konkursu przystąpili uczniowie (wraz z opiekunami) ze szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych całego powiatu.  Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował 30 pytań jednokrotnego wyboru, związanych z zagadnieniem ,,biopaliw’’. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego.

Reklama

            Młodzież bardzo chętnie kształci się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Ciekawe zajęcia pozwalają na szybsze przyswojenie wiedzy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w ramach organizowanych przez szkołę zajęć praktycznych i  praktyk zawodowych. Podczas wręczenia nagród uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem pracowni szkolnej. Była możliwość porozmawiania z fachowcami  z branży energetycznej i instalacyjnej. Uczniowie szkoły uczestniczą w wyjazdach branżowych, obserwują prace na budowach, zdobywają wiedzę i doświadczenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kształcenia w naszej Szkole na rok szkolny 2019/2020.
Organizatorem konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych Beata Wiśniewska  i Justyna Dybicz.

ZSP5

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama