W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu po raz szósty odbył się konkurs pt. „Czysta energia” - skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.
Odbył się on pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego. W tym roku tematem wiodącym konkursu było ,,Współczesne wykorzystanie biopaliw”, a jego celem promowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.
Do konkursu przystąpili uczniowie (wraz z opiekunami) ze szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych całego powiatu. Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował 30 pytań jednokrotnego wyboru, związanych z zagadnieniem ,,biopaliw’’. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego.
Młodzież bardzo chętnie kształci się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Ciekawe zajęcia pozwalają na szybsze przyswojenie wiedzy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w ramach organizowanych przez szkołę zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Podczas wręczenia nagród uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem pracowni szkolnej. Była możliwość porozmawiania z fachowcami z branży energetycznej i instalacyjnej. Uczniowie szkoły uczestniczą w wyjazdach branżowych, obserwują prace na budowach, zdobywają wiedzę i doświadczenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kształcenia w naszej Szkole na rok szkolny 2019/2020.
Organizatorem konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych Beata Wiśniewska i Justyna Dybicz.
ZSP5
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze