Reklama

Andrzejkowe wróżby w Przedszkolu Niepublicznym Piastuś

W noc z 29 na 30 listopada przypada Wigilia Świętego Andrzeja, czyli noc wróżb zwana popularnie Andrzejkami, która była okazją do ostatnich hucznych zabaw przez zbliżającym się adwentem.

W dawnych czasach wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny ale na szczęście z biegiem lat zaczęło się to zmieniać. Dziś Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy zarówno dla naszych przedszkolaków, jak i dla Pań, które również świetnie się bawią organizując obchody tego święta.

W tym roku zabawy również nie zabrakło a wśród wróżb znaleźć można było tradycyjne z nich, jak ustawianie butów w jednym rzędzie aż jeden przekroczy próg a także bardziej nowoczesnych np.: 'wodowanie' żaglówek z imionami dzieci w misie wypełnionej wodą. Inne wróżby z którymi dzieci miały okazję się zapoznać to m.in.: losowanie magicznych przedmiotów, wróżenie na podstawie wyniku rzutu kostek do gry, łowienie gwiazdek z wróżbami, worek ze smakołykami 'podskakujący' w rytm muzyki, magiczne kubeczki z różnymi zawodami, króre dzieci mogłyby wykonywać w przyszłości czy zaczarowane serce, które dzieci musiały przekłuć w odpowiednim miejscu.

Reklama

Święto to było okazją do zapoznania się dzieci z tradycjami staropolskimi oraz do zabaw integracyjnych, które z pewnością zostaną naszym przedszkolakom głęboko w pamięci.

P.D.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama