Reklama

Konfiskata pojazdów dla nietrzeźwych kierowców: Zapowiedzi Klimczaka w kontekście nowych przepisów - analiza

Ministerstwo Sprawiedliwości będzie nowelizować przepisy o konfiskacie pojazdów – powiedział w czwartek minister infrastruktury Dariusz Klimczak na antenie TVP Info. Dodał, że obecnie policja może nietrzeźwemu kierowcy skonfiskować auto na siedem dni.

Klimczak podkreślił, że według resortu sprawiedliwości ustawa w kwestii konfiskaty pojazdów nietrzeźwym kierowcom jest niedoskonała.

 

"Jestem wielkim zwolennikiem surowego karania kierowców, którzy są pod wpływem alkoholu albo narkotyków" – powiedział, ale dodał, że "musimy systemowo rozwiązać problem, a nie pastwić się nad kierowcami". Zapowiedział, że jeśli prawo nie przyczyni się do zmniejszenia zatrzymań osób będących pod wpływem substancji odurzających, to nie ma sensu tego prawa podtrzymywać.

Reklama

 

"Jeżeli okaże się, że to jest teoretyczny tylko bat na kierowców, to po co stosować takie prawo" – powiedział. "Uważam, że ktoś zatrzymany pod wpływem alkoholu czy narkotyków powinien iść po prostu do paki" – dodał.

 

W czwartek weszły w życie przepisy umożliwiające konfiskatę aut nietrzeźwym kierowcom, jednak nadal nie ma aktów wykonawczych, które umożliwiałyby nakładanie takich kar. Resort sprawiedliwości zapowiedział, że zapisy o przepadku pojazdów zostaną złagodzone. (PAP)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama