Młodzież skupiona w Hufcu Pracy w Inowrocławiu zorganizowała jednorazowa inicjatywę pn. „Ratujemy płuca Ziemi”.
Przedsięwzięcie zostało podjęte przez młodych ludzi, którzy na co dzień wyznają wartości ekologiczne. Uczestnicy hufca wiedzą, że drzewa to życie, więc ważna jest ich ochrona. Dlatego też wśród grupy inicjatywnej powstał pomysł o zorganizowaniu niecodziennej lekcji przyrody oraz zorganizowaniu akcji sadzenia drzew. Do wspólnego pomysłu zaproszono Nadleśnictwo Miradz. W pierwszej części projektu młodzi ludzie zwiedzili ścieżkę przyrodniczo – edukacyjną. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Młodzież, chcąc mieć wpływ na ratowanie Ziemi wzięła udział w akcji sadzenia drzew.
Inicjatywa „Ratujemy płuca Ziemi” uświadomiła młodym ludziom, ze przyroda jest naszym przyjacielem Powinniśmy o nią dbać i nigdy nie powinniśmy zapominać o jej sile i walorach.
OHP
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze