Radny Jacek Olech na sesji Rady Powiatu skierował do Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy interpelację w sprawie dwóch zjazdów publicznych do marketu, który powstanie przy al. Prymasa Glempa.
Szanowny Panie Prezydencie.
Jest bezspornym faktem, że na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Niepodległości i Prymasa Glempa dochodzi do wielu kolizji drogowych. Za 2016 rok było ich 56 i jeden wypadek. Pan Prezydent prezentuje publicznie pogląd o konieczności zmiany tego skrzyżowania na klasyczne rondo. Co ciekawe jest to pogląd nie poparty żadnymi badaniami czy też opracowaniem w zakresie inżynierii ruchu drogowego. Przynajmniej w żadnej publicznej informacji nie pojawiło się żadne poważne opracowanie na poparcie tej tezy. No może poza stwierdzeniem w ostatnim numerze Informatora Urzędu Miasta Inowrocławia w którym bezimienny autor stwierdził, że włodarz podtrzymuje swoją opinię. I to ma swoją moc, bo to powiedział włodarz a wtedy nie są już potrzebne inne opracowania.
Panie Prezydencie czyli wyszedł „golas” bez fachowej opinii. Czyż nie jest zatem znamienne, że składając wniosek o zatwierdzenie stałej organizacji ruchu dla tego skrzyżowania w czasie włączania ulicy Prymasa Glempa nie przedstawił Pan innego rozwiązania a tylko dotychczasowe. Czyli przyjmował Pan za zasadne utrzymanie obecnej organizacji ruchu.
Ale w ostatnim czasie wydał Pan decyzję zezwalającą wnioskodawcy, inwestorowi który zakupił od miasta działkę na budowę dwóch zjazdów publicznych z czego jeden z ulicy Prymasa Glempa. Ten wjazd, Pan przyjął bez zastrzeżeń. Czy wykonał Pan możliwe badania na koszt i staraniem inwestora, które by potwierdzały lub negowały konieczność przebudowy tego skrzyżowania z powodu usytuowania inwestycji która jest niewątpliwie dodatkowym generatorem ruchu. Można było uzyskać audyt drogowy określający wpływ generatora ruchu na najbliższe skrzyżowania jako optymalne węzły komunikacji drogowej.
Ale po co to robić? Panie prezydencie przecież o wiele łatwiej zarządzić we własnej tubie propagandowej i zamówić artykuł o dobrym Prezydencie jakże pochylającym się nad problematyką bezpieczeństwa a w rzeczywistości mając taką okazje do zaproszenia prywatnego inwestora dla wspólnej inwestycji z nim i z powiatem w pusty i goły sposób przekazuje Pan prywatne opinie bez ekspertyz czy audytów.
Przy tym wskazując winnego. Patrzcie oto winny to Starostwo. I znowu bez audytu określającego wpływ na najbliższe węzły komunikacyjne Prezydent określa dwa zjazdy publiczne nie bacząc, że w ten sposób podwyższa kolizyjność na tym skrzyżowaniu i jednocześnie już „krzyczy” w swojej tubie że budżet starostwa powinien to rozwiązać.
Przy okazji ingeruje Pan w infrastrukturę drogową pozyskaną przy udziale środków unijnych. Trzeba będzie przesunąć przejście dla pieszych stwarzając ogromne niebezpieczeństwo właśnie dla pieszych. Będzie trzeba przesunąć zatokę autobusową i skrócić zatokę postojową. Czy te czynności będą zgodne z normą prawną w takim czasie w związku ze zaangażowaniem środków unijnych ????
Proszę o odpowiedź na przedstawioną interpelację. Ze względu na skomplikowany charakter prowadzonego przez Prezydenta postępowania i wydania w niejasnych okolicznościach pozwolenia zwrócę się do CBA o wsparcie w wyjaśnieniach tego postępowania.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze