W naszym społeczeństwie rośnie świadomość, że Polska, aby stała się krajem naszych marzeń, musi ominąć tzw. „pułapkę średniego wzrostu”. Nie stanie się tak bez dostosowania szkolnictwa technicznego, zawodowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki.
Tym bardziej należy więc cenić inicjatywy takie jak „Forum Edukacyjno- Zawodowe „MiM-3” w ZSP nr 3, czyli w Mechanie. Ważność Forum, które odbyło się 10 maja, poświadcza honorowy patronat Starosty Inowrocławskiego, Pani Wiesławy Pawłowskiej oraz ranga przybyłych gości – przedstawicieli najprężniejszych firm działających w naszym regionie: REMSOD Sp. z o.o., INOFAMA S.A., Opakmet Sp. z o.o. Dzięki znakomicie przygotowanym prezentacjom uczniowie podstawówek i gimnazjów mogli dowiedzieć się, jak szerokie i nowatorskie zastosowanie będą miały wiedza i umiejętności zdobyte w oferowanych przez Mechana zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej i technik mechatronik. Warto nadmienić, że nie maleje, lecz rośnie na rynku pracy zapotrzebowanie na absolwentów tradycyjnych dla Mechana kierunków.
A.S.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze