Reklama

II edycja Konferencji Przedsiębiorczość - Edukacja - Praca

28 marca 2019 roku przedstawiciele szkoły - uczeń klasy II a technikum Łukasz Szczygielski wraz z opiekunem - nauczycielem podstaw przedsiębiorczości panią Beatą Szymańską-Nowak wzięli udział w II edycji Konferencji "Przedsiębiorczość - Edukacja - Praca" zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Kazimierza Kujawskiego, Urząd Miasta w Inowrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Konferencja składała się z dwóch części. Pierwsza część była wykładowca. Zaproszeni przedsiębiorcy i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wysłuchali prelekcji i wystąpień wykładowców Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, prezesa Polsko - Białoruskiej Izby Handlowo - Przemysłowej oraz prezesa Fundacji EMIC. W drugiej części odbył się II finałowy etap konkursu dla uczniów szkół średnich pt. "Wygraj Przedsiębiorczą Przyszłość". Celem konkursu było zgłębienie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości przez młodych ludzi. Etap finałowy składał się z dwóch części tj.  pisemnej-test oraz ustnej. Po części pisemnej uczeń Łukasz Szczygielski zakwalifikował się do grupy 5 najlepszych uczniów. Część ustna składała się z pięciu pytań, na które odpowiadał każdy finalista przed komisją i wszystkimi uczestnikami konferencji. Z uzyskanych w tej części punktów Łukasz znalazł się tuż za podium. Wykazał się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu przedsiębiorczości i godnie reprezentował Mechana, za co otrzymał przygotowane przez organizatorów nagrody. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi.

A.S.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama