Reklama

Wojskowy Dzień Szkoleniowy na strzelnicy

Uczniowie z klasy II liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu objęci II edycja programu pilotażowego MON, spędzili dzisiejszy dzień tj. 18 października na strzelnicy wojskowej      w Sławęcinku pod Inowrocławiem.

Odbywali szkolenie w ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych zgodnie z programem edukacji wojskowej. Zajęcia przygotowali i przeprowadzili żołnierze z naszej patronackiej jednostki: 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.

Po przybyciu na miejsce i omówieniu zasad bhp, uczniowie zostali podzieleni na grupy szkoleniowe i udali się na punkty nauczania z następujących zagadnień: bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką, zasad strzelania z karabinka, zgrywania przyrządów celowniczych z wykorzystaniem muszki uniwersalnej, szkła kontrolnego i trójkąta jednolitości celowania, budowy i rzutu granatem ręcznym, zgrywania przyrządów celowniczych z wykorzystaniem trenażera cyklop, rozkładania i składania broni, budowy broni strzeleckiej.

Reklama

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Kadeci z niecierpliwością czekają na listopadowy Wojskowy Dzień Szkoleniowy.

B.K.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama