Reklama

Maturzyści z wizytą w Warszawie

Uczniowie klas maturalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu – III a LO oraz IV technik analityk/technik elektronik pod opieką nauczycieli Anny Łaszkiewicz, Małgorzaty Herchel oraz Henryka Domagały odwiedzili stolicę.

Wycieczka dla maturzystów  jest realizowana co roku w ramach programu wychowawczego szkoły. Jej celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Młodzież zwiedziła Sejm RP, poznała historię polskiego parlamentaryzmu oraz zasady funkcjonowania współczesnego  parlamentu. Pracownica Wszechnicy Sejmowej przedstawiła, na czym polega praca posłów oraz wyjaśniła, w jaki sposób zasiadają na sali plenarnej. Wskazała również miejsca, które zajmują wysocy urzędnicy państwowi, wśród nich Prezydent RP,  gdy przybywają na obrady Sejmu.

Reklama

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie poznali realia bohaterskiego zrywu Polaków przeciwko okupantowi niemieckiemu. Wystawy stałe oraz czasowe wiernie oddały atmosferę tamtych dni. Film Miasto ruin oraz seanse w muzealnym kinie uzupełniły obraz Powstania, a zakupione pamiątki będą przypominać o naszych bohaterach z 1944 roku.

A.Ł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama