Uczniowie klas maturalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu – III a LO oraz IV technik analityk/technik elektronik pod opieką nauczycieli Anny Łaszkiewicz, Małgorzaty Herchel oraz Henryka Domagały odwiedzili stolicę.
Wycieczka dla maturzystów jest realizowana co roku w ramach programu wychowawczego szkoły. Jej celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Młodzież zwiedziła Sejm RP, poznała historię polskiego parlamentaryzmu oraz zasady funkcjonowania współczesnego parlamentu. Pracownica Wszechnicy Sejmowej przedstawiła, na czym polega praca posłów oraz wyjaśniła, w jaki sposób zasiadają na sali plenarnej. Wskazała również miejsca, które zajmują wysocy urzędnicy państwowi, wśród nich Prezydent RP, gdy przybywają na obrady Sejmu.
W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie poznali realia bohaterskiego zrywu Polaków przeciwko okupantowi niemieckiemu. Wystawy stałe oraz czasowe wiernie oddały atmosferę tamtych dni. Film Miasto ruin oraz seanse w muzealnym kinie uzupełniły obraz Powstania, a zakupione pamiątki będą przypominać o naszych bohaterach z 1944 roku.
A.Ł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze