W gmachu Sejmu RP odbył się ogólnopolski finał Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród szesnastu zwycięzców eliminacji wojewódzkich znalazła się drużyna debatantów z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w składzie: Michalina Pawłowska, Kamil Szałecki, Marek Michalski i Jakub Luber.
Zawodnicy stoczyli cztery zacięte debaty wokół tematów z najnowszej historii Polski, jak chociażby: rola woj. śląskiego w okresie II RP, żołnierze wyklęci w edukacji historycznej po 1989 r. czy też wpływ pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II na proces przemian demokratycznych w Polsce. Ostatecznie młodzi kasprowiczanie zostali sklasyfikowani na IV miejscu, co jednoznacznie potwierdza jakość debatanckiej reprezentacji Liceum Jana Kasprowicza. Warto wspomnieć, że cały skład to uczniowie klasy II e społeczno-prawnej, a ich opiekunem merytorycznym jest dr Sławomir Drelich.
An.K.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze