Reklama

Inowrocławski autobus na międzynarodowych targach

Autobus Volvo Electric Hybrid w barwach Inowrocławia był eksponowany podczas XIV edycji Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach.

Reprezentantem innowacyjnych autobusów napędzanych innymi niż olej napędowy źródłami zasilania był m.in. autobus Volvo B4SC Electric Hybrid, czyli jeden z ośmiu, który wkrótce będzie wozić pasażerów w naszym mieście.

Pomalowany w barwy Inowrocławia pojazd reprezentował na targach firmę Volvo Poland i jest wersją rozwojową znanego już w Inowrocławiu typu 7900, których dziesięć sztuk od trzech lat jeździ po ulicach miasta. W odróżnieniu od nich, w nowych wozach silnik elektryczny jest głównym napędem, a diesel silnikiem pomocniczym. Szacunkowo 70% trasy będzie pokonywane dzięki silnikowi elektrycznemu. Zmieni się też sposób ładowania - oprócz stacji ładowania na terenie zakładu na przystankach końcowych będą utworzone stacje ładowania które w szybki, efektywny i bezpieczny sposób uzupełnią energię w akumulatorach pojazdów.

Reklama

Przypomnijmy, że do ośmiu hybryd niedługo dołączy też osiem elektrycznych pojazdów marki Volvo, co uczyni Inowrocław przodującym miastem w dziedzinie ekologicznych rozwiązań transportu publicznego.

UM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama