Uczniowie z klasy II liceum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Kościelcu objęci III edycja programu pilotażowego MON, szkolili się 3 października na terenie placówki.
Odbywali zajęcia w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego zgodnie z programem edukacji wojskowej. Uczniowie po przybyciu do szkoły i omówieniu zasad bhp, przystąpili do szkolenia z następujących zagadnień: musztra indywidualna i zespołowa, posługiwanie się sprzętem i indywidualnymi środkami przed skażeniami, budową i obsługą techniczną wyposażenia indywidualnego. Kadeci zapoznali się także z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego w SZ RP. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.
B.K.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze