Wszystkich miłych gości bardzo serdecznie i gorąco witamy! W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec Zapraszamy do refleksji nad tajemnicą narodzin – KRÓLA, który jest MIŁOŚCIĄ. Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem Dziś rodzi się BÓG – MIŁOŚĆ.
Tymi słowami w dniu 18.12.2019 r. na krótką chwilę zabraliśmy wszystkich do Betlejem, gdzie w ubogiej stajence narodziła się maleńka Miłość. Inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowana przez 6-latki była wyjątkowa, przeplatana była postaciami z bajek. Mali aktorzy prezentowali się doskonale. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przepiękne stroje oraz wspaniale dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Dzieci oglądające przedstawienie żywo reagowały, co jest wspaniałym świadectwem tego, że były to niezwykłe Jasełka.
Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości. Po Wigilii wychowanków odwiedził Gwiazdor, rozdał prezenty.
Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie przedszkola symbolami świątecznymi. Wigilia, w której tak aktywnie uczestniczą nawet najmłodsze dzieci jest ukoronowaniem wszystkich tych działań.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze