Reklama

Sześć prostych pytań...

Do 15 listopada br. Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydent Miasta oraz Zarząd Powiatu Inowrocławskiego przekazali projekty przyszłorocznych samorządowych budżetów do zaopiniowania przez branżowe komisje. Wkrótce samorządy będą podejmować decyzje dotyczące planowanych wydatków w 2017 roku. Również tych zadań, które będą realizowane w ramach partnerstwa.

W lokalnych mediach pojawiła się informacja na temat propozycji "rozwiązania problemu" pacjentów oraz pracowników Szpitalnego Oddział Ratunkowego po likwidacji Izby Wytrzeźwień. Koncepcja przedstawiona przez Starostę Inowrocławskiego wywołała publiczną debatę w internecie. Internauci nie negują potrzeby "załatwienia sprawy", która nie została rozwiązana w ciągu minionych pięciu lat od zaistnienia problemu, ale kontrowersje wywołują niektóre elementy propozycji zaprezentowanej na posiedzeniu komisji bezpieczeństwa, np. budowa nowego obiektu dla osób pod wpływem...

Jako głos w dyskusji pozwoliłem sobie zadać publicznie sześć pytań w celu weryfikacji składanych deklaracji w przedmiotowej sprawie /konkretnych działań lub intencji/. Mam nadzieję, że mieszkańcy dziewięciu miast i gmin z terenu Powiatu Inowrocławskiego doczekają się odpowiedzi na poniższe pytania. Tym bardziej, że /jako podatnicy/ będą finansować realizację przyjętej przez samorządy koncepcji...

Reklama

1. Ile kosztować będzie "budowa budynku", którą mają sfinansować "powiat i gminy"?

2. Czy "deklaracja starosty" o powstaniu "nowego ośrodka" ma charakter intencyjny; czy zostały podpisane stosowne porozumienia między powiatem i gminami /którymi?/ oraz zabezpieczone środki na ten cel w projektach budżetów na 2017 rok?

3. Kto /jaki podmiot/ będzie prowadził "nowy ośrodek" oraz finansował jego utrzymanie?

4. Ile kosztować będzie roczne funkcjonowanie "nowego ośrodka"; ile osób będzie w nim zatrudnionych w celu nadzoru nad "podopiecznymi"?

Reklama

5. Gdzie będą diagnozowane osoby będące pod wpływem alkoholu i wymagające interwencji medycznej, skoro "pijane osoby nie będą już trafiać do szpitala"?

6. Czy będą "oddzieleni" od innych pacjentów, jeśli trafią do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i diagnozowani "w pierwszej kolejności"? 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama