2 września, podczas uroczystości poprzedzonej mszą świętą w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Mątwach, społeczność szkolna uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2019/2020. Od tego roku, w wyniku reformy organizacji szkolnictwa, szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu.
Powitano zaproszonych gości: Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Stanisława Kowalewskiego, Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Marcina Ratajczaka, Dyrektora Zakładu Karnego por. Wojciecha Milera, przedstawiciela Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Ireneusza Taraszkę, Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Małgorzatę Kowalewską oraz przewodniczącego Rady Rodziców Michała Przepiórkę. Dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska zwróciła się do nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły z życzeniami wielu sukcesów w nadchodzącym roku, Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w dziesięciu klasach pierwszych. Przedstawiciele pierwszoklasistów złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i otrzymali legitymacje szkolne. Pani dyrektor poinformowała, że w bieżącym roku szkolnym realizowane będą projekty unijne przygotowane przez Powiat Inowrocławski: w Technikum „Twoja wiedza – twoja przyszłość III”, a w Liceum Ogólnokształcącym „Omnibus II”.
W ramach projektu unijnego „Rozwój bazy kształcenia zawodowego na terenie powiatu inowrocławskiego” szkoła zostanie wyposażona w dwie pracownie komputerowe – jedna nowo utworzona, a druga zmodernizowana.
Pod koniec wakacji dotarła do szkoły tragiczna wiadomość o śmierci ucznia Jakuba Wiącka. Jego pamięć uczczono minutą ciszy.
Jak co roku delegacja młodzieży udała się z kwiatami na pobliski cmentarz parafialny, by oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej.
L.B.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze