W piątkowe przedpołudnie w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji.
W tym roku awanse i odznaczenia otrzymało 76 funkcjonariuszy.
Uroczystość otworzył insp. Marcin Ratajczak p.o Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu słowami uznania dla policjantów za zaangażowanie i pracę. Komendant podziękował za współpracę władzom samorządowym, służbom mundurowym, instytucjom działającym wspólnie z Policją na rzecz bezpieczeństwa. Życzenia i gratulacje złożyli funkcjonariuszom zaproszeni goście: m.in. Wojewoda Kujawsko - Pomorski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przedstawiciele lokalnych władz i samorządów. Policyjne święto to okazja do awansów na wyższe stopnie, odznaczeń i medali. Funkcjonariuszom nominacje wręczył Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Spychała oraz insp. Marcin Ratajczak.
Odznaczenia i awanse: Brązowe Odznaki „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego otrzymali p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu nadkomisarz Waldemar Pinkoś, p.o. Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki oraz specjalista Wydziału Patrolowo –Interwencyjnego asp. szt. Jacek Nowak. Srebrny Medal za Długoletnią Pracę otrzymał Janusz Biernat.
Na stopień podinspektora Policji został mianowany:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze