Reklama

Kwestarska dekada

W tym roku po raz dziesiąty będę kwestować na rzecz Kalwarii Pakoskiej. Dla zachowania naszego dziedzictwa Kujaw i Pałuk. Dla przyszłych pokoleń...

Przez wszystkie te lata zebraliśmy łącznie 134 773,62 zł. W 2007 roku ofiarodawcy wrzucili do puszek 9 710 zł; w ubiegłym roku 17 231,50 zł. Nie zabrakło wśród nich wielu inowrocławian. Trzy lata temu zebraliśmy rekordową sumę 21 592,50 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Kalwaria Pakoska powstała w 1628 roku. Ks. Wojciech Kęsicki wyznaczył, na podstawie dzieła Andrychomiusza, ścieżki odwzorowujące szlaki jerozolimskie, a drewnianymi krzyżami oznaczył miejsca poszczególnych stacji. Wiosną tego samego roku odprawił pierwsze nabożeństwo. Jest to druga najstarsza Kalwaria w Polsce. Składa się z zespołu 24 kaplic i kościoła Ukrzyżowania. Z racji swojego charakteru nazywana jest Kujawską Jerozolimą.

Reklama

W tym roku zostałem zaproszony do udziału w inowrocławskiej kweście przez Rafała Cymsa. Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia planuje renowację nagrobka Józefa Krzymińskiego. Tak się składa, że do projektu budżetu miasta na 2017 rok złożyłem wniosek dotyczący przebudowy ulicy, której patronuje pierwszy Prezydent Inowrocławia. Mam wrażenie, że warto akcentować na różne sposoby dobrą pamięć o tej zasłużonej postaci dla naszego miasta!

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama