Reklama

Inowrocław jednym z liderów nowoczesnej komunikacji miejskiej

Przedstawiciele rządu i samorządów zainaugurowali współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności. Jednym z istotnych celów porozumienia jest zwiększenie liczby autobusów elektrycznych w polskich miastach i gminach w ramach istniejących systemów komunikacji zbiorowej.

Listy intencyjne w tej sprawie podpisali w poniedziałek przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządowcy z 41 polskich miast i gmin.

- To ważne, aby na naszych drogach pojawiało się coraz więcej autobusów elektrycznych, ponieważ poprzez redukcje emisji spalin realnie wpływamy na lepsze warunki życia dla mieszkańców miasta. Jesteśmy jednym z liderów nowoczesnego taboru w Polsce, ale nie spoczywamy na laurach i w następnych latach planujemy zakup kolejnych autobusów elektrycznych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ewa Witkowska, która reprezentowała miasto na konferencji inaugurującej współprace w zakresie elektromobilności odbywającej się w Ministerstwie Rozwoju.

Reklama

Inowrocław znajduje się w gronie 5 miast, które stawiają na ekologiczne rozwiązania komunikacyjne.  Zielone autobusy jeżdżą także po ulicach Warszawy, Krakowa, Jaworzna oraz Lublina. W ciągu 5 lat na terenie całej Polski jeździć ma 1000 autobusów elektrycznych.

Ewa Witkowska wzięła udział w panelu dyskusyjnym liderów branży elektromobilności oraz w imieniu Prezydenta Miasta Inowrocławia podpisała list intencyjny zakładający wzajemną współprace miedzy miastami w jej zakresie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama