17 września w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się II Turniej Debat Historycznych „Bohaterowie Niepodległości”, który szkoła współorganizowała z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim.
W turnieju zmierzyły się trzy drużyny: I LO w Inowrocławiu, VII LO w Toruniu i II LO w Swarzędzu. Debaty sędziowane były m.in. przez aktywistów debatanckich z warszawskiej Fundacji Nowy Głos, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Warszawskiego. Zwyciężyła drużyna Szkolnego Klubu Debat działającego przy I LO w składzie: Michalina Pawłowska, Kamil Szałecki, Marek Michalski i Jakub Luber. Cała czwórka to uczniowie kl. III e (społeczno-prawnej) i zarazem podopieczni dra Sławomira Drelicha. Miejsce II zajęło VII LO z Torunia, zaś na III miejscu znalazło się II LO ze Swarzędza. Wszyscy debatanci wykazali się bardzo dobrą znajomością historii Polski oraz umiejętnościami retorycznymi. To już kolejne wydarzenie promujące debaty oksfordzkie, jakie odbyło się w Kasprze.
An.K., fot. - Adam Chmielewski
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze