Reklama

Czym mieszkańcy palą w piecach?

Straż Miejska w 2019 roku przeprowadziła 1141 kontroli pieców i instalacji grzewczych, z których zostały sporządzone protokoły kontroli. Od mieszkańców miasta otrzymali w ubiegłym roku 345 tego typu sygnałów. W 116 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości związane z paleniem odpadów w piecach.

W wyniku podjętych interwencji nałożono 91 mandatów karnych z art. 191 ustawy o odpadach oraz zastosowano 24 pouczenia, pobrano jedną próbkę z pieca i skierowano jeden wniosek do sądu o ukaranie.

Od początku tego roku strażnicy skontrolowali 368 palenisk, od mieszkańców miasta w tym okresie wpłynęło do Straży Miejskiej 55 zgłoszeń, za spalanie odpadów w piecach nałożyliśmy od początku stycznia 2020 r. 19 mandatów karnych oraz pouczyliśmy 3 osoby.

Informujemy, że spalanie w piecu niedozwolonych substancji to wykroczenie zagrożone karą grzywny do 5000 zł.

Reklama

Właściciel nieruchomości ma prawny obowiązek poddać się kontroli. Nie wpuszczenie na teren nieruchomości lub utrudnianie przeprowadzenia czynności jest przestępstwem określonym w art. 225 Kodeksu Karnego.

SM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama