Reklama

Bądź odpowiedzialny za środowisko naturalne

W związku z rosnącą popularnością działań mających na celu ochronę środowiska, uczniowie klas III Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Wł. Sikorskiego w Inowrocławiu, w dniu 19 września 2019r. wzięli udział w wykładzie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu.

 

            Wykład pn.: „Odpowiedzialność karna z tytułu gospodarowania odpadami” poprowadził adwokat Przemysław Juchacz, autor kilku publikacji z zakresu prawa karnego, posiadający otwarty przewód doktorski.

            Podczas spotkania młodzi ludzie mięli okazję zaznajomić się z prawnymi aspektami ochrony środowiska, jak również  mogli otrzymać fachową poradę dotyczącą gospodarowania odpadami. Wykład zakończył się konkursem z upominkami, który ugruntował zdobytą przez uczniów wiedzę. „Budowlanka” to szkoła, która za jeden z celów ma czynienie uczniów odpowiedzialnymi za stan środowiaska, które ich otacza. Każdy z nich musi być też świadomy, jakie wynikają konsekwencje, gdy łamie się obowiązujące zapisy prawa dotyczące tej dziedziny życia.

Reklama

ZSP5

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama