Reklama

ZSP nr 1 w konkursie "Policjanci w służbie historii"

Uczniowie klasy policyjnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, postanowili wziąć udział w II edycji konkursu "Policjanci w służbie historii".

Jako jedna z 16 drużyn uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez IPN i Komendę Główną Policji. Zajęcia odbyły się  w Bydgoszczy pod kierunkiem koordynatora wojewódzkiego klas policyjnych asp. Sławomira Szeląga
z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Celem tego konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego. Warsztaty i prelekcje przygotowali przedstawiciele Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska oraz  delegatury IPN. Niewątpliwą atrakcją były pokazy psów
w służbie Policji.

Inowrocławska drużyna pracuje pod kierunkiem nauczyciela edukacji policyjnej Henryka Domagały, którego wspierają koordynatorki z KPP w Inowrocławiu asp. Izabela Lewicka -Woszczak  i  sierż sztab. Anna Grycman.

Reklama

L.B.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości