Uczniowie klasy policyjnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, postanowili wziąć udział w II edycji konkursu "Policjanci w służbie historii".
Jako jedna z 16 drużyn uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez IPN i Komendę Główną Policji. Zajęcia odbyły się w Bydgoszczy pod kierunkiem koordynatora wojewódzkiego klas policyjnych asp. Sławomira Szeląga
z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Celem tego konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego. Warsztaty i prelekcje przygotowali przedstawiciele Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska oraz delegatury IPN. Niewątpliwą atrakcją były pokazy psów
w służbie Policji.
Inowrocławska drużyna pracuje pod kierunkiem nauczyciela edukacji policyjnej Henryka Domagały, którego wspierają koordynatorki z KPP w Inowrocławiu asp. Izabela Lewicka -Woszczak i sierż sztab. Anna Grycman.
L.B.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze