Dla uczniów klas ósmych w Inowrocławiu to był czas pełen wzruszeń. W szkołach podstawowych na terenie całego miasta – od SP nr 1 po placówki integracyjne, katolickie i niepubliczne (w tym „Jagiellonkę”) – odbyły się uroczyste pożegnania absolwentów. Młodzi inowrocławianie oficjalnie zamknęli ważny rozdział edukacji i odebrali zasłużone wyróżnienia, a już we wrześniu zasiądą w ławkach szkół ponadpodstawowych.
W tym ważnym momencie młodzieży towarzyszyli przedstawiciele władz miasta. Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody wręczali m.in. Prezydent Arkadiusz Fajok wraz z zastępcami Aleksandrą Siborą i Szymonem Łepskim, a także przedstawiciele Wydziału i Referatu Oświaty – Jarosław Bosiacki oraz Aleksandra Tabaczyńska. W uroczystościach wzięli udział również samorządowcy: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Lewandowski oraz radni Agnieszka Mochalska, Bartłomiej Stanisz i Robert Rychwicki.
– Ukończenie szkoły podstawowej to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Gratuluję wszystkim ósmoklasistom wytrwałości, osiągniętych sukcesów i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. Przed Wa mi kolejny etap edukacji (...). Życzę Wam, abyście zawsze wierzyli w swoje możliwości – mówił Prezydent Arkadiusz Fajok.
Reklama
Uroczystości były nie tylko okazją do podsumowania 8 lat nauki i nagrodzenia najlepszych uczniów (w nauce, sporcie czy działalności społecznej), ale także momentem podziękowań dla kadry pedagogicznej oraz rodziców.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia podczas rekrutacji i sukcesów w nowych szkołach!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze