Reklama

ZSP Kościelec podczas Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

8 grudnia w murach Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w której udział wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zasadniczym celem Olimpiady, która organizowana jest po raz drugi, jest popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności RP, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej. Ponadto, Olimpiadzie przyświeca idea szerzenia postaw patriotycznych   w myśl zasady, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne, innych ludzi i Ojczyzny jest patriotycznym obowiązkiem każdego człowieka. Uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, już od pierwszego etapu musieli zmierzyć się  z zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa narodowego, stosunków międzynarodowych, prawa humanitarnego, ochrony ludności, czy pierwszej pomocy w przypadkach nagłych. Stały program Olimpiady w tym roku został wzbogacony o tematy dotyczące NATO. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie  i Obronności składa się z trzech etapów. W zawodach na szczeblu szkolnym, które miały miejsce w październiku, mogła uczestniczyć nieograniczona liczba uczniów. Etap polegał na wykonaniu eseju, filmu, nagrania audio, fotoreportażu na jeden z tematów podanych przez organizatora. Drugi etap konkursu odbył się w 16 uczelniach wyższych jednocześnie. Na olsztyńskiej uczelni rywalizowało ze sobą 60 uczniów z okręgu warmińsko - mazurskiego i kujawsko – pomorskiego. Dla uczestników przygotowano test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, obronności, na którego rozwiązanie organizatorzy przewidzieli 60 minut.

Z ZSP Kościelec do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice: Joanna Pawlak kl. II A LO, Katarzyna Szczecina kl. II B LO oraz Agata Dziuba kl. III LO.

Reklama

Na teście najlepiej wypadła uczennica klasy maturalnej Agata Dziuba, która znalazła się w najlepszej dziesiątce uczestników i będzie reprezentować ZSP Kościelec wiosną na Uniwersytecie Warszawskim na etapie centralnym Olimpiady.

Uczennice z klas licealnych przygotowywały się do Olimpiady pod kierunkiem opiekuna klas mundurowych Mariusza Stefaniaka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości