:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Wolontariat szansą na aktywne obywatelstwo

Społeczeństwo, Wolontariat szansą aktywne obywatelstwo - zdjęcie, fotografia

Ogólnopolską konferencję naukową zaplanowano na 25 maja w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. W ramach przedsięwzięcia propagowana będzie postawa miłosiernego samarytanina, jak również jest to dobra okazja do propagowania postawy pro-obywatelskiej z racji przeżywanego jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Intencją organizatorów jest również wymiana doświadczeń dotycząca pracy wolontaryjnej wśród osób starszych. Wyrażają oni nadzieję, że konferencja przybliży nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale stanie się kopalnią pomysłów i rozwiązań z którymi uczestnicy wyjadą do swoich środowisk by tam aktywnie, twórczo i skutecznie nieść pomoc osobom potrzebującym wsparcia, których jak wiemy jest w Polsce coraz więcej.

Wydarzenie swoim patronatem objął ks. abp Wojciech Polak Prymas Polski, Piotr Całbecki Marszałek Województwa kujawsko-pomorskiego, Ryszard Brejza Prezydent Miasta Inowrocławia oraz dr hab. Piotr Petrykowski, prof. UMK Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wstęp na konferencję będzie wolny. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się poprzez e-mail [email protected]. Zgłoszenia osób i instytucji pragnących wziąć udział konferencji są przyjmowane do 24 maja.

UM


Wolontariat szansą na aktywne obywatelstwo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl