Reklama

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II w „Chemiku”

Społeczność Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła  II w Inowrocławiu łączy się dzisiaj duchowo ze wszystkimi, którzy obchodzą uroczyście setną rocznicę urodzin  Patrona szkoły. Ścisły związek szkoły z osobą Wielkiego  Polaka rozpoczął się w 2005 roku, kiedy po przeprowadzonym referendum zapadła decyzja o  nadaniu imienia zmarłego  wiosną Papieża. 

Do obchodów przygotowywano się przez kilka miesięcy. Punktem kulminacyjnym miało być przekazanie nowego sztandaru, który należało zmienić z powodu nowej nazwy szkoły. Młodzież zainicjowała cykl wystaw tematycznych w Izbie Patrona pt. Pielgrzymki św. Jana Pawła II. Jednak ogłoszenie pandemii koronawirusa zakłóciły plany obchodów, które musiały przenieść się w sferę wirtualną. W związku z tym,  zrealizowano okolicznościowy projekt Święty Jan Paweł II - od narodzin do świętości. Miał on na celu pełniejsze przybliżenie życia, dzieła, nauczania, pontyfikatu, codziennego świadectwa i drogi do świętości naszego Patrona. Na szkolnym facebooku cyklicznie publikowano  materiały na ten temat.

Natomiast uczniowie z klas technikum informatycznego przygotowali okolicznościowe kolaże cyfrowe, które przedstawiają postać Świętego nie tylko w sytuacjach oficjalnych, ale również  nieformalnych. Szkoła włączyła się także w projekt zatytułowany „Plecak Pielgrzyma”. W plecaku przesyłano kronikę, która wędrowała szlakiem szkół Archidiecezji Gnieźnieńskiej noszących imię Jana Pawła II. Wpisy w kronice symbolizują wspólnotę dzieci i młodzieży z tych placówek oświatowych.

Reklama

Dzisiaj 18 maja, delegacja, w skład której weszli dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska, nauczyciel Jan Kowalski oraz uczeń Marcin Gralik przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, złożyła kwiaty pod znajdującą się na budynku szkoły tablicą pamiątkową ku czci świętego Jana Pawła II i w szkolnej Izbie Patrona.  W ten sposób oddano hołd urodzonemu sto lat temu Wielkiemu Polakowi w imieniu całej szkolnej społeczności, która ze względów bezpieczeństwa nie mogła uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

Fot. A. Jaroniewski (1-8), T. Olejniczak (kronika)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama