Reklama

Porozmawiali o prawach człowieka

10 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka ustanowionym przez ONZ. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II, właśnie w grudniu, odbywa się konferencja poświęcona tej problematyce.

Tegoroczna edycja przygotowana przez uczniów klasy II LO (policyjno – pożarniczej - Anita Książek, Jagoda Kopińska, Mateusz Bednarek, Justyna Graniczna, Krzysztof Karczewski, Sebastian Matuszak)  pod opieką Anny Łaszkiewicz miała tytuł :Internet a prawa człowieka. Problem cyberprzemocy.Została zorganizowana  we  współpracy z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. Policjanci – aspirant Izabela Lewicka - Woszczak
i sierżant Michał Parzyszek omówili  akty prawne regulujące kwestie stalkingu oraz niebezpieczeństwa, jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie. Uczniowie uczestniczący w konferencji mieli okazję zapytać policjantów
 o różnorodne aspekty tego zjawiska.

Dyrektor szkoły Pani Grażyna Kadłubowska podkreśliła, że konferencja o prawach człowieka stała się ważnym elementem edukacyjnym naszego środowiska szkolnego. Wręczyła również dyplomy i nagrody laureatom konkursu o prawach człowieka.

Reklama

I miejsce -  Joanna Lewandowska ( II Technik Analityk) i Justyna Graniczna
( II LO),

II miejsce – Jakub Dąbrowski ( I B Technik Informatyk),

III miejsce – Krystian Niewiadomski (II Technik Analityk),

IV miejsce – Wiktoria Prus ( II LO) i Anita Węglewska ( II LO).

Gratulacje!

 A. Ł., Fot. W. S., Sz. F.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości