10 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka ustanowionym przez ONZ. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II, właśnie w grudniu, odbywa się konferencja poświęcona tej problematyce.
Tegoroczna edycja przygotowana przez uczniów klasy II LO (policyjno – pożarniczej - Anita Książek, Jagoda Kopińska, Mateusz Bednarek, Justyna Graniczna, Krzysztof Karczewski, Sebastian Matuszak) pod opieką Anny Łaszkiewicz miała tytuł :Internet a prawa człowieka. Problem cyberprzemocy.Została zorganizowana we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. Policjanci – aspirant Izabela Lewicka - Woszczak
i sierżant Michał Parzyszek omówili akty prawne regulujące kwestie stalkingu oraz niebezpieczeństwa, jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie. Uczniowie uczestniczący w konferencji mieli okazję zapytać policjantów
o różnorodne aspekty tego zjawiska.
Dyrektor szkoły Pani Grażyna Kadłubowska podkreśliła, że konferencja o prawach człowieka stała się ważnym elementem edukacyjnym naszego środowiska szkolnego. Wręczyła również dyplomy i nagrody laureatom konkursu o prawach człowieka.
I miejsce - Joanna Lewandowska ( II Technik Analityk) i Justyna Graniczna
( II LO),
II miejsce – Jakub Dąbrowski ( I B Technik Informatyk),
III miejsce – Krystian Niewiadomski (II Technik Analityk),
IV miejsce – Wiktoria Prus ( II LO) i Anita Węglewska ( II LO).
Gratulacje!
A. Ł., Fot. W. S., Sz. F.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze