Reklama

Młodzi chemicy w ZSP nr 1

W marcu, przez trzy dni, w szkolnym laboratorium chemicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 im. Jana Pawła II odbywały się zajęcia dla uczniów klas siódmych i gimnazjalistów z Pakości, Ludziska i Woli Wapowskiej. Zabawa była przednia, bowiem niektórzy po raz pierwszy mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia.

Przy pomocy starszych kolegów  z technikum analitycznego, badali odczyny roztworów za pomocą wskaźników oraz analizowali skład i właściwości  przygotowanych próbek. Musieli wykazać się zdolnościami detektywistycznymi, aby krok po kroku  dotrzeć  do wykrycia jaką tajemniczą substancję otrzymali w probówce. Okazało się, że chemia może być fascynująca i rozwiązywanie zagadek chemicznych w laboratorium to wielka  przygoda. Wszyscy radzili sobie znakomicie. Najlepsi  otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe   w Inowrocławiu.  Spotkania zakończone zostały  pokazami chemicznymi  z wykorzystaniem ciekłego azotu . Największą atrakcją stały się pyszne lody… molekularne o smaku truskawkowym wykonane podczas pokazów.

Wszystkich  zainteresowanych chemią  i nie tylko, ZSP nr 1 zaprasza na pokazy chemiczne , które odbędą się w szkole podczas „drzwi otwartych”  7 kwietnia 2018 r. w sali nr 23. Tego dnia o godzinie 11:00 odbędzie się również błyskawiczny konkurs chemiczny. Nagrody czekają!

Reklama

L.B.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości