W marcu, przez trzy dni, w szkolnym laboratorium chemicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II odbywały się zajęcia dla uczniów klas siódmych i gimnazjalistów z Pakości, Ludziska i Woli Wapowskiej. Zabawa była przednia, bowiem niektórzy po raz pierwszy mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia.
Przy pomocy starszych kolegów z technikum analitycznego, badali odczyny roztworów za pomocą wskaźników oraz analizowali skład i właściwości przygotowanych próbek. Musieli wykazać się zdolnościami detektywistycznymi, aby krok po kroku dotrzeć do wykrycia jaką tajemniczą substancję otrzymali w probówce. Okazało się, że chemia może być fascynująca i rozwiązywanie zagadek chemicznych w laboratorium to wielka przygoda. Wszyscy radzili sobie znakomicie. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Spotkania zakończone zostały pokazami chemicznymi z wykorzystaniem ciekłego azotu . Największą atrakcją stały się pyszne lody… molekularne o smaku truskawkowym wykonane podczas pokazów.
Wszystkich zainteresowanych chemią i nie tylko, ZSP nr 1 zaprasza na pokazy chemiczne , które odbędą się w szkole podczas „drzwi otwartych” 7 kwietnia 2018 r. w sali nr 23. Tego dnia o godzinie 11:00 odbędzie się również błyskawiczny konkurs chemiczny. Nagrody czekają!
L.B.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze