Dziś w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Królowej Jadwigi, już po raz dwunasty, miała miejsce akcja honorowego krwiodawstwa. Do udziału w niej zaproszeni zostali wszyscy pełnoletni i zdrowi uczniowie szkoły. Bardzo wielu z nich pozytywnie odpowiedziało na apel o okazanie dobrego serca i honorowe oddanie krwi.
Krew, to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować od siebie choremu człowiekowi. Nie może jej skutecznie zastąpić żaden chemiczny preparat. Dlatego jest tak cenna i potrzebna.
W tym roku chęć udziału w akcji zadeklarowało kilkudziesięciu uczniów. Ze względów zdrowotnych nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w akcji. Udało się jednak zebrać ponad 20 litrów krwi. Punkt krwiodawstwa zorganizowano w tym roku w auli szkolnej a krew pobierały panie pielęgniarki z inowrocławskiej stacji krwiodawstwa. Każdy krwiodawca na wzmocnienie otrzymał kilka czekolad i sok a na pamiątkę opaskę – bransoletkę.
Wszystkim honorowym krwiodawcom z Królówki serdecznie dziękujemy!
W organizacji tegorocznej akcji krwiodawstwa pomagali uczniowie klasy I D a nad całością czuwała jak zwykle pani Izabela Stachowiak – Wilk.
R.B.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze