Reklama

Królówka kolejny raz nie poskąpiła krwi

Dziś w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Królowej Jadwigi, już po raz dwunasty, miała miejsce akcja honorowego krwiodawstwa. Do udziału w niej zaproszeni zostali wszyscy pełnoletni i zdrowi uczniowie szkoły. Bardzo wielu z nich pozytywnie odpowiedziało na apel o okazanie dobrego serca i honorowe oddanie krwi.

Krew, to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować od siebie choremu człowiekowi. Nie może jej skutecznie zastąpić żaden chemiczny preparat. Dlatego jest tak cenna i potrzebna.

W tym roku chęć udziału w akcji zadeklarowało kilkudziesięciu uczniów. Ze względów zdrowotnych nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w akcji. Udało się jednak zebrać ponad 20 litrów krwi. Punkt krwiodawstwa zorganizowano w tym roku w auli szkolnej a krew pobierały panie pielęgniarki z inowrocławskiej stacji krwiodawstwa. Każdy krwiodawca na wzmocnienie otrzymał kilka czekolad i sok a na pamiątkę opaskę – bransoletkę.

Reklama

Wszystkim honorowym krwiodawcom z Królówki serdecznie dziękujemy!

W organizacji tegorocznej akcji krwiodawstwa pomagali uczniowie klasy I D a nad całością czuwała jak zwykle pani Izabela Stachowiak – Wilk.

R.B.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości