Klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 uczestniczyły w szkoleniu przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu.
Zajęcia prowadzili: st. asp. Łukasz Gwizdek, asp. Izabela Lewicka-Woszczak i sierż. sztab. Anna Grecman. Poruszono zagadnienia związane z prawami człowieka podejrzanego o dokonanie czynów karalnych i zatrzymanego przez policję. Policjanci zwrócili uwagę na coraz powszechniejsze zjawisko cyberprzemocy i konsekwencje prawne dla cyberprzestępców. Oprócz teorii była też część praktyczna. Największym zainteresowaniem cieszyły się kamizelki kuloodporne stosowane podczas niebezpiecznych akcji oraz środki przymusu bezpośredniego. Wszystko można było nie tylko obejrzeć, ale również przymierzyć.
Inowrocławscy policjanci, na mocy porozumienia ze szkołą, wspierają nauczyciela edukacji policyjnej Henryka Domagałę w jak najlepszym przygotowaniu młodzieży do pracy w szeregach służb mundurowych.
L.B.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze