Grudzień to miesiąc obfitujący w tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich są "Jasełka", czyli przedstawienie opowiadające historię narodzin Jezusa, wywodzące się z widowisk zapoczątkowanych przez Św. Franciszka z Asyżu.
Zgodnie z naszą tradycją 18-19 grudnia w przedszkolu "Piastuś" odbyły się Jasełka zorganizowane przez najstarszą grupę przedszkolną. Widowisko przygotowane przez dzieci wprowadziło zarówno młodszych, jak i starszych widzów w uroczysty nastrój Bożego Narodzenia.
Dzieci wraz z nauczycielami oraz rodzicami aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu dekoracji, strojów, scenariusza a każde z nich miało do odegrania rolę, zgodną ze swoimi predyspozycjami oraz aktualnymi możliwościami.
Goście, którzy w tym roku pojawili się w naszym przedszkolu mieli okazję obejrzeć nie tylko przedstawienie, ale również posłuchać polskich kolęd oraz piosenek ilustrowanych tańcem i ruchem, zaśpiewanych przez dzieci całkowicie w języku angielskim.
Choć pracy włożonej w przygotowania do tego świątecznego spotkania nie brakowało to był to dla wszystkich naszych dzieci czas radości z powodu szykowanej dla najbliższych niespodzianki. Gromkie brawa na koniec występu oraz najserdeczniejsze życzenia składane przez osoby bliskie naszym milusińskim świadczą o tym, że było warto.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze