Reklama

Jasełka w Przedszkolu "Piastuś"

Grudzień to miesiąc obfitujący w tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich są "Jasełka", czyli przedstawienie opowiadające historię narodzin Jezusa, wywodzące się z widowisk zapoczątkowanych przez Św. Franciszka z Asyżu. 

Zgodnie z naszą tradycją 18-19 grudnia w przedszkolu "Piastuś" odbyły się Jasełka  zorganizowane przez najstarszą grupę przedszkolną. Widowisko przygotowane przez dzieci wprowadziło zarówno młodszych, jak i starszych widzów w uroczysty nastrój Bożego Narodzenia. 

Dzieci wraz z nauczycielami oraz rodzicami aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu dekoracji, strojów, scenariusza a każde z nich miało do odegrania rolę, zgodną ze swoimi  predyspozycjami oraz aktualnymi możliwościami. 

Goście, którzy w tym roku pojawili się w naszym przedszkolu mieli okazję obejrzeć nie tylko przedstawienie, ale również posłuchać polskich kolęd oraz piosenek ilustrowanych tańcem i ruchem, zaśpiewanych przez dzieci całkowicie w języku angielskim.

Reklama

Choć pracy włożonej w przygotowania do tego świątecznego spotkania nie brakowało to był to dla wszystkich naszych dzieci czas radości z powodu szykowanej dla najbliższych niespodzianki. Gromkie brawa na koniec występu oraz najserdeczniejsze życzenia składane przez osoby bliskie naszym milusińskim świadczą o tym, że było warto.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości