Reklama

„Do Medyka po wiedzę i bezpieczeństwo” 

Pod takim tytułem w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyły się zajęcia i warsztaty dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Jednymi z prelegentów byli policjanci, którzy zainteresowali młodzież zagadnieniami ruchu drogowego. Akcji towarzyszyły również działania na drogach z udziałem WRD oraz uczniów.

Wczoraj (01.02) inowrocławski „Medyk” odwiedziła duża liczba młodzieży i mieszkańców zainteresowanych tematyką zdrowotną oraz bezpieczeństwa. To za sprawą ciekawych zajęć, warsztatów, prezentacji i pokazów, które przygotowali organizatorzy. Przedsięwzięcie otworzyła dyrektor szkoły Pani Urszula Majewska. Blok związany z bezpieczeństwem przygotowali inowrocławscy policjanci: Naczelnik WRD kom. Sebastain Górski, asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek.

Mundurowi przedstawili tematykę: jesteś świadkiem lub uczestnikiem wypadku, algorytm postępowania, niebezpieczne zachowania kierowców wobec pieszych i niewłaściwe zachowania pieszych. Prezentacje były oparte na przykładach i kontrastach zachowań, od których zależy nasze życie. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji i dzieliła się swoimi poglądami na temat zachowań na drogach. Ważnym elementem rozmów było przekonywanie, że trzeba interweniować w razie zdarzeń drogowych i nieść pomoc. Taką pomocą może być chociażby telefon do służb alarmowych i czuwanie nad rannym do czasu przyjazdu pogotowia.

Reklama

Aktywni podczas zajęć otrzymali od policjantów materiały promujące bezpiueczenstwo: kamizelki, odblaski, długopisy z numerami alarmowymi oraz broszurki ze znakami drogowymi. Materiały ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.
Kontynuując zagadnienie bezpieczeństwa na drogach, policjanci przeprowadzili wspólnie z uczniami „Medyka” wspólną akcje na drogach. Kierowcy zatrzymani do kontroli otrzymywali od młodzieży materiały informacyjne i pakiety bezpieczeństwa, które zawierają jednorazowe rękawiczki i maseczki do udzielania pierwszej pomocy . Wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, które spotkałyby się z sytuacją niesienia pomocy rannym w wypadkach.

Dzień Medyka miał na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie własnego bezpieczeństwa, również zdrowotnego, edukację i profilaktykę zdrowia, zapobieganie chorobom, wczesne diagnozowanie. W ramach zajęć i warsztatów odbyły się również:  prelekcja na temat tajemnic ludzkiego ciała, chwila relaksu w pracowni masażu, warsztaty kreowania wizerunku, owoce w służbie kosmetyki, warsztaty rękodzieła, spojrzenie na osobę niepełnosprawną/chorą, pokaz pielęgnacji niemowlęcia, profilaktyka raka piersi, pokazy wytwarzania leków recepturowych pt.  „Jak to działa”, gdzie kadra techników omawiała sposoby wykonywania medykamentów i arkana sztuki farmaceutycznej, pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i jest liderem w edukowaniu społeczności lokalnej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa zdrowia. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości