Jeszcze chwila i będziecie absolwentami szkoły podstawowej. Przemyślcie dokładnie wybór nowej drogi kształcenia. Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, pozwoliła ocenić słuszność decyzji naszych uczniów. Kształcimy przyszłych informatyków, teleinformatyków, analityków, elektroników, policjantów i strażaków. Dziś bez tych zawodów nie można funkcjonować.
Zdalne nauczanie, wykorzystanie TIK, praca z urządzeniami elektronicznymi, informatycznymi i teleinformatycznymi to dla naszych uczniów „chleb powszedni”. Wraz z ogłoszeniem stanu pandemii, natychmiast zabrali się do pracy. Wykorzystują drukarki 3D, aby produkować przyłbice dla służb medycznych, mundurowych i urzędników. Przyszli policjanci i strażacy z liceum ogólnokształcącego pomagają osobom starszym, robią zakupy, dostarczają lekarstwa, organizują sprzęt elektroniczny dla rodzin w trudnej sytuacji, aby dzieci mogły brać udział w zdalnym uczeniu się. Nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić dzisiejszej rzeczywistości bez analityków. Nasi absolwenci to pracownicy laboratoriów, w których wykonuje się analizy i testy medyczne.
Potrzebujemy również Was, ponieważ świat potrzebuje absolwentów naszej szkoły. Dlatego zapraszamy przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Nasza wykwalifikowana kadra pomoże rozwinąć zainteresowania oraz przekaże fachową wiedzę.
Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu
Działajmy razem!!!
Tekst: Justyna Małetka
fot. archiwum własne, Eryk Gajewski, Andrzej Jaroniewski, Przyłbice - Inowrocław i okolice, Widzialna Ręka - Inowrocław
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze